Tenisové úspěchy kroměřížských hráčů

Antuková sezona kroměřížských tenistů přešla plynule ze soutěže družstev do turnajů jednotlivců.

Ohlédneme-li se v letošním roce za soutěží družstev, která je každoročně organizována Jihomoravským tenisovým svazem těší nás, že byla pro naše hráče opět úspěšná. Bajdu v soutěži reprezentovalo rekordních 9 družstev, a to v kategorii babytenis, mladší žactvo (sk. A, B, 4+0), starší žactvo (sk. A, B), dorost, dospělí (sk. A, B). Družstva odehrála své zápasy během 7 víkendových kol v měsících květnu a červnu. Nejúspěšnějším družstvem letošní sezony se stalo družstvo staršího žactva „B“ (kapitán R. Dvořák), které vyhrálo všechny zápasy ve své skupině a postoupilo do vyšší – II. třídy soutěže družstev. Před postupovými branami, tj. na 2. místě, skončila družstva mladšího žactva „A“ a staršího žactva „A“, která po celou dobu soutěže byla v čele tabulky a bohužel těsně prohraná utkání v posledních kolech soutěže se soupeři z oddílu Otrokovic (st. žactvo) a Zlín-Mladcová (ml. žactvo) znamenala konec postupových nadějí do vyšších tříd. Výborně si vedla i družstva začínajících hráčů babytenistů a mladšího žactva 4+0 a družstvo dospělých „A“ hrající vysokou soutěž Divizi, která skončila na krásném 3. místě. Za úspěchy hráčů stojí obětavá práce klubových trenérů – P. Gregora, Ing. D. Netopila, H. Pektorové, L. Dillenze, M. Neřáda, T. Bláhy, P.Vodáka, L.Tatýrka, M. Bohatého, H. Frýdlové, R. Olšiny a v neposlední řadě i kondičního trenéra Mgr. J. Holuba, kterým patří velký dík za trpělivou práci se svými svěřenci. Nemalý podíl na úspěších hráčů mají také obětaví kapitáni družstev, kteří organizují jednotlivé zápasy a rodiče hráčů zajišťující jejich dopravu.

Konečné výsledky soutěže družstev TC Bajda Kroměříž v r. 2019:

Babytenis (Memoriál Z.Kocmana IA) – 3. místo

Mladší žactvo 4+0 (bílá sk.) – 3. místo

Mladší žactvo „A“ (II.třída) – 2. místo

Mladší žactvo „B“ (III.třída) -7. místo

Starší žactvo „A“ (I.třída) – 2. místo

Starší žactvo „B“ (III.třída) – 1. místo (postup do II. třídy)

Dorost (II.třída) – 5.místo

Dospělí „A“ (Divize) – 3.místo

Dospělí „B“ (III.třída) – 6.místo

Na tenisovou soutěž družstev plynule navázala o prázdninách sezona turnajů jednotlivců, která vrcholí v měsíci září.

K velkým úspěchům letošních antukové sezony patří dvě 1. místa kroměřížské Anety Holubové, která ve starších žákyních vyhrála turnaj ve Zlíně, když za celý turnaj ztratila jen 11 gamů. S výbornou formou odjela i na turnaj do Otrokovic, kde to neměla tak jednoduché, a přesto v semifinále po více jak 3 hodinách tuhého boje porazila prostějovskou hráčku Aghátu Chytilovou. Holubová prohrávala ve třetím setu již 0:3 a nakonec po setech 6:4 3:6 7:5 postoupila do finále, kde domácí Kateřinu Maršálkovou vyprovodila za 50 minut 6:0 6:4. Na obou těchto turnajích vyhrála Holubová i čtyřhru.

Úspěšný na turnajích byl i náš odchovanec Dalibor Berka, který vybojoval ve dvouhře na posledních třech turnajích 2 bronzové a 1 stříbrnou medaili. Dařilo se mu zejména na turnaji v Otrokovicích, kde v semifinále po třech hodinách udolal Dominika Dosoudila (SK Zlín – Mladcová) 6:3 2:6 6:0. Ve finálovém zápasu mu bohužel síly nestačily na Jana Jemelku (SK Zlín – Mladcová) a podlehl mu 3:6 3:6.

Další z našich nadějných hráčů mladší žák Filip Homolka na turnaji v Kyjově postoupil po výborných výkonech ve dvouhře až do finále, kde nestačil na Tomáše Váňu (TK 2000 Luhačovice), kterému podlehl 5:7 3:6, ale ve čtyřhře spolu kluci vybojovali první místo.

Nesmíme opomenout ani na naší další svěřenkyni Nikolu Dvořákovou, která vyhrála turnaj ve Zlíně, kde ve finále dvouhry porazila Zuzanu Machačovou (TK Precheza Přerov o.s.) 6:0 6:2 a na dalším turnaji ve Strážnici vyhrála další první místo, když ve finále porazila přerovsko-kroměřížskou hráčku Nikolu Pospíšilovou 6:2 6:4 a spolu ve čtyřhře získaly titul.

Je vidět, že forma mladých tenistů ke konci prázdnin vrcholí a tenis v Kroměříži žije. Škoda jen, že zde stále chybí tenisová hala.