O víkendu viděla Bajda vynikající mládežnický tenis

Poslední srpnový víkend byl v tenisovém areálu na Bajdě k vidění mládežnický tenis na špičkové úrovni. Po celé 4 dny turnaje Kroměříž CUP zde bojovalo 92 dorostenců a dorostenek z ČR. Letos jsme viděli snad nejkvalitnější tenisové zápasy ve 13ti leté historii turnaje, uvádí Dagmar Vodáková, hlavní organizátorka turnaje. Mezi ostřílenými dorostenci a dorostenkami budila pozornost česká náděj mužského tenisu – starší žák Vojtěch Petr (TK Na Dolině), čerstvý mistr Evropy do 14 let. Na turnaji předvedl svůj nejlepší tenis již v semifinálovém zápasu proti vynikajícímu přerovskému Martinu Machalovi, kterého nakonec udolal ve 3 setech. Ozdobou turnaje bylo chlapecké finále ve dvouhře, ve kterém svedli tuhý boj o vítězný skleněný pohár Matouš Otypka (SK LAMA o.s.) a Vojtěch Petr. Zápas plný krásných tenisových výměn skončil nakonec vítězstvím zkušenějšího Matouše Otypky 3:6, 6:3 a 6:3. Čtyřhru ovládla dvojice T. Hrachovec (TK Slávia Orlová), M. Kubín (TK Radegast), která v napínavém finálovém zápasu porazila sehraný pár klubu TK Na Dolině: V. Petr- M.Guráš
Kategorie dívek dospěla do svého vrcholu také ve finálovém zápasu dvouhry mezi nejvýše nasazenými hráčkami Viktorií Wojcikovou (TK PRECHEZA Přerov o.s.) a Marií Svozilovou (TK DEZA Valašské Meziříčí). Tříhodinový finálový zápas byl důstojnou tečkou celého turnaje a z 1. místa se nakonec radovala V. Wojciková. Svozilová dosáhla na zlato ve čtyřhře, když spolu s V. Paštikovou (Pašťa tenis, z.s.) porazila ve finále pár N.V. Hrbková (ŽLTC Brno), G.Jančiková (HTK Třebíč).
Z domácích hráčů se ve dvouhře podařilo probojovat do osmifinále dvouhry Gabriele Tomečkové a body do celostátního žebříčku získala po vítězném zápasu prvního kola také domácí Veronika Chalupová a věkem mladší žákyně Aneta Holubová. Bojovný výkon předvedl na turnaji i věkem starší žák Dalibor Berka.
Klub TC Bajda Kroměříž děkuje Městu Kroměříž za finanční příspěvek na hodnotné odměny pro mladé tenisty a na organizaci turnaje, a také společnosti PMS Reality a.s., za dlouholetou podporu kroměřížského mládežnického tenisu.